Miesięczne archiwum: Wrzesień 2020

NARODOWE CZYTANIE 2020

W piątek, 11 września, w sali Gminnego Ośrodka Kultury miejsce miało niebywałe wydarzenie, mianowicie zgodnie z narodowymi ustaleniami czytano „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Świetnemu odczytaniu tekstu z podziałem na role towarzyszyła wyjątkowa dekoracja, która pozwoliła słuchaczom przenieść się w okolice jeziora Gopło. Uroku dodała również gra świateł i królujący kolor czerwony nawiązujący do krwawej tematyki utworu Słowackiego.
Spotkanie, prowadzone przez kierownika biblioteki panią Aldonę Janc, rozpoczęto odsłuchaniem „Ballady o malinach” w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową naklejkę tematyczną. Po poważnym, pełnym skupienia wysłuchaniu dramatu Słowackiego, rozmawiano w kameralnym gronie delektując się sokiem z malin.
Organizatorzy, czyli Biblioteka Publiczna w Ryczywole i Zespół GOK-u, serdecznie dziękują wszystkim lektorom za odwagę, poświęcony czas i piękne uczestnictwo w Narodowym Czytaniu 2020.
Ps.1. Ze względu na reżim sanitarny spotkanie odbyło się w kameralnym gronie z zachowaniem środków ostrożności.
Ps.2. Już niedługo nagranie pojawi się w sieci 🙂

KINO NA MIEJSCU WYSTARTOWAŁO!

Do realizacji kinowych planów przyczyniła się nieformalna grupa teatralna działająca przy GOK-u, wkład własny tejże instytucji i dofinansowanie ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie LGD Kraina Trzech Rzek!
Projekt realizowany będzie przez trzy miesiące i kontynuowany dłuuuugo 🙂
Jesteśmy widoczni z daleka dzięki banerowi umieszczonemu na fasadzie budynku GOK-u.
Kino na miejscu czeka 🙂 Leżaki są wygodne, a i popcorn smaczny 🙂 
Pierwszy kinowy weekend za nami!
Zapraszamy w kolejne piątki, soboty i niedziele 🙂
O seansach będziemy informować tutaj i na FB Gminnego Ośrodka Kultury🙂