Archiwum miesiąca: wrzesień 2011

Spotkanie Orkiesty Dętej

Szanowni Państwo!

                   W imieniu Wójta Gminy Ryczywół – Jerzego Gacka, Przewodniczącego Rady Gminy-Witolda Krusia oraz Przewodniczącej Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych –Anny Nowickiej, zapraszam wszystkich grających na instrumentach dętych, a co najważniejsze, chcących uczestniczyć czynnie w życiu kulturalnym naszej Gminy, na spotkanie z dyrygentem / kapelmistrzem z Poznania.

Celem spotkania jest zorganizowanie Kameralnej Orkiestry Dętej przy GOK w Ryczywole.

Spotkanie odbędzie się dnia 26 września w poniedziałek o godz.19.00 w GOK w Ryczywole.

                                                                                                                    Dyrektor GOK

                                                                                                                      Tomasz Barański

UWAGA!!!

Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole zaprasza dzieci kl. I-IV   / dziewczynki i chłopców,  którzy mają predyspozycje muzyczne- szczególnie taneczne/ do tworzącego się zespołu tanecznego.

Zgłoszenia przyjmuje GOK Ryczywół- tel. 67/2837112.

KGW z Ryczywołu na DOŻYNKACH

Wyjątkowy charakter stoiska gospodyń wiejskich z Ryczywołu

 Podczas tegorocznych dożynek stadion pękał w szwach z powodu dużej ilości stoisk i atrakcji dla każdego. Jak każdego roku, także i w tym, Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczywołu przygotowało stoisko z niespodziankami, których do tej pory nikt nie widział.

Uciechą dla oka były ręcznie wykonane przez panią Gabrielę Ziałę papierowe łabędzie, koszyczki i kwiatki, które przyozdabiały dożynkowy stół. Natomiast zupełnym zaskoczeniem były wspaniałe, pokaźniej wielkości drewniane budowle wykonane przez męża jednej z gospodyń i jednocześnie sympatyka wiejskiej organizacji, pana Kazimierza Janusa. Z daleka widoczny był kościół – miniatura parafialnej świątyni ryczywolskiej. Obok niego stały inne chaty i domy, które zachwycały metodą wykonania i swym pięknem. Warto dodać, że pan Janus wykonuje tego typu przedmioty, bo po prostu kocha to zajęcie. Obok drewnianych miniatur mieszkańcy z zachwytem oglądali wykonane również przez pana Janusa gniazda bocianie z pisklętami w środku, ptaki na drzewach i inne elementy wiejskiego krajobrazu. Kolejnym elementem zdobniczym były ręcznie wykonane przez panią Irenę Swobodę świece stanowiące dekorację każdej domowej komody.

Jak widać gospodynie z Ryczywołu potrafią wykonać wiele wspaniałych rzeczy, a dożynki były najlepszą okazją do tego, aby mieszkańcy się o tym dowiedzieli.

Anna Nowicka

Konkurs dożynkowy w Ryczywole

Konkurs dożynkowy w Ryczywole

W słoneczną niedzielę, 28 sierpnia Gmina Ryczywół obchodziła Święto Plonów. Aktywny udział w ich przygotowaniu i realizacji wzięła Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek, która ogłosiła po raz pierwszy konkurs dożynkowy, podczas którego oceniane i nagradzane były obejścia przydomowe, stoiska sołeckie oraz wieńce dożynkowe.

Mieszkańcy gminy oraz liczni goście z sąsiednich gmin mogli podziwiać przepięknie przystrojone obejścia przydomowe, kolorowe stoiska sołeckie, uginające się od smakołyków przygotowanych przez gospodynie oraz kunsztownie wykonane wieńce dożynkowe.

Komisja konkursowa bardzo uważnie przyjrzała się pracy mieszkańców gminy Ryczywół i po długim namyśle wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach:

Najpiękniejsze stoisko sołeckie:

1. Zawady

2. Ryczywół

3. Skrzetusz

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy:

1. Ninino

2. Gorzewo

3. Zawady

Najciekawiej przystrojone obejście przydomowe:

1. Jolanta Ziała i Ewa Knopczyk

2. Michał Bogacz

3. Renata Gembiak – Binkiewicz

LGD Kraina Trzech Rzek dziękuje wszystkim mieszkańcom Gminy Ryczywół, którzy poprzez swoją pracę przyczynili się do uświetnienia tegorocznych dożynek.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.kraina3rzek.pl, na której zamieszczono bogatą dokumentację fotograficzną.