Archiwum miesiąca: grudzień 2011

Spotkanie kolędowe KGW

Uroczyste spotkanie ryczywolskich gospodyń

                          W ostatni czwartek roku 2011, czyli 29 grudnia, od godziny 19
w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole świętowały panie należące do Koła  Gospodyń Wiejskich.
Powody spotkania zaprzyjaźnionych pań były trzy, mianowicie wymiana życzeń świątecznych, pożegnanie starego roku i powitanie roku 2012. Uroczyste spotkanie rozpoczęła przewodnicząca KGW, pani Maria Kistowska. Wygłoszone życzenia stały się powodem wzruszeń ryczywolskich pań. Po obdarowaniu się miłymi słowami przyszedł czas na wigilijny opłatek. Po tej duchowej części nastąpiła chwila dla ciała, albowiem na pięknie udekorowanym stole pojawiła się pyszna kolacja. Konsumpcji towarzyszyły miłe rozmowy. Czas spotkania urozmaicił swą obecnością dyrektor domu kultury, pan Tomasz Barański, który pięknie przygrywał paniom grając najpiękniejsze polskie kolędy. Na spotkanie zaproszno również sympatyka Koła, pana Kazimierza Janusa – wykonawcę wszelkiego rodzaju ozdób i przedmiotów z drewna i nie tylko. Wykonał także ten piękny żłobek przy którym świętowano.Po części świątecznej jedna z pań, pani Seweryna, z okazji zbliżających się imienin, częstowała swe koleżanki pyszną kawą i ciastem. Wzniesiono również symboliczną lampkę szampana za pomyślność i zdrowie w nadchodzącym 2012 roku.
Anna Nowicka

Zebranie

Informacja

dla rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach „Dziecięcego zespołu ludowego”

Informujemy, że zebranie rodziców z dyrektorem

w sprawie „Dziecięcego zespołu ludowego”

odbędzie się dn. 05. 01.2012 r./tj. czwartek/

o godz. 17:00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

„CALENDAE 2012”

Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole

i Chór Mieszany przy GOK 

Serdecznie zapraszają na

 I SPOTKANIA KOLĘDOWE AMATORSKICH

 ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH

„CALENDAE 2012”

 

 Przegląd odbędzie się dn. 19 stycznia 2012 r. o godz. 17.00

w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

 

 

Lekcja o Czesławie Miłoszu

Lekcja o Czesławie Miłoszu


 W związku z rokiem Czesława Miłosza, w Bibliotece Publicznej w Ryczywole odbywają się lekcje poświęcone temu wybitnemu polskiemu poecie i pisarzowi.
Już kilka klas z Gimnazjum im. Jana Pawła II uczestniczyło w lekcji bibliotecznej. Uczniowie klas trzecich, wraz z nauczycielkami języka polskiego, z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji wygłaszanych przez panie bibliotekarki: Aldonę Janc, Stefanię Zielińską i Milenę Wiese. Pani kierownik Janc podczas lekcji pełniła funkcję konferansjera, pani Zielińska była reporterem, a pani Wiese samym Czesławem Miłoszem. Godzina lekcyjna spędzona w bibliotece nie dość, że była lekcją dobrze dopracowaną, prowadzoną spokojnie i w miłej atmosferze, to jeszcze nasycona była wiedzą o poecie po same brzegi. Na uwagę zasługuje pomysłowość pań bibliotekarek. Zadawane przez reportera pytania znalazły odpowiedzi płynące z ust Miłosza. A wszystko to było jedną wielką informacją o procesie tworzenia przez naszego wspaniałego noblistę. Uczniowie, proszeni tylko o słuchanie, faktycznie skupieni byli maksymalnie. Po zakończonej lekcji obejrzeli taktownie wykonane gazetki o Czesławie Miłoszu, jak również wpisali się do kroniki, gdzie dziękowali za fascynującą literacką chwilę z poetą. Dydaktyczne spotkanie zakończono wspólną fotografią i umówieniem się na kolejne ciekawe spotkania w murach przyjaznej biblioteki.
Anna Nowicka