Archiwum miesiąca: luty 2012

Ferie w bibliotece z Agatą Pasiak-Widzowska

Ferie w bibliotece

z Agatą Pasiak-Widzowska

 

Już tradycyjnie Biblioteka Publiczna w Ryczywole umilała najmłodszym czytelnikom czas ferii. Przez dwa tygodnie panie Aldona Janc i Stafania Zielińska prowadziły zajęcia, na które składało się: czytanie książek, wykonywanie prac plastycznych, układanie puzzli, gry planszowe, zabawy muzyczne, itp. Podsumowaniem pracy było spotkanie autorskie z pisarką dla dzieci – Agatą Pasiak-Widzowską. Sala wypełniona była po brzegi.

Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki, serdecznie witając pisarkę ze Swarzędza. Pani Agata Pasiak-Widzowska szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Czytając wiersze z książki „Co uciął Gucio”, zadawała pytania, wciągając uczestników w zabawy słowne dotyczące świata zwierząt. Nauczyła dzieci dziwnego języka, w którym imiona brzmiały zupełnie inaczej, np. „Karanatalka”, „Karatomek,” „Karaagatka,” wywołując tym mnóstwo śmiechu. Zachęciła zebranych do głośnego czytania jej wierszy oraz zaprezentowania swoich talentów. Autorka podziwiała również wykonane przez dzieci prace plastyczne ilustrujące jej wiersze. Chętni mogli zakupić książki z dedykacją i autografem oraz pamiątkową zakładką.

Konkurs rozstrzygnięty

Dnia 24.02.2012 r., odbył się konkurs na najlepiej wykonaną piosenkę patriotyczną. Uczestnikami konkursu byli uczniowie, którzy uczęszczali w czasie ferii na zajęcia śpiewu, zorganizowane przez GOK w Ryczywole a prowadzone przez p. dyrektora Tomasza Barańskiego. Każdy z uczestników zaprezentował dwie pieśni – z pośród czterech następujących utworów : „Rota,” „Płynie Wisła, płynie,” „Jak długo w sercach naszych” oraz „ O radości iskro Bogów.” Po występie wszystkich uczestników, jury podjęło jednomyślną decyzję

I miejsce zajął Michał Staśkiewicz, który po podliczeniu głosów uzyskał 8 pkt.

Na II miejscu, z liczbą 7 pkt., uplasowali się, ex aequo, Krystian Wleczyk i Franciszek Jessa.

Miejsce III przypadło w udziale Patrykowi Kaczmarkowi, z sumą 6,5 pkt.

IV miejsce zajął Bartłomiej Czyż, który uzyskał 5 pkt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, iż spotkamy się z nimi również za rok.

Zdobądź dofinansowanie z UE – spotkanie informacyjne

Zdobądź dofinansowanie z UE – spotkanie informacyjne

 

Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek zaprasza na spotkania informacyjno-aktywizacyjne w związku z planowanym naborem wniosków na działania: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, „Małe projekty”.

Spotkania informacyjne odbędą się:

1 marca (czwartek) w Ryczywole:

Sale sesyjna, Urząd Gminy, ul. Mickiewicza 10

godz. 11.00 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

godz. 13.00 Małe projekty

2 marca (piątek) w Murowanej Goślinie:

Sala sesyjna, Ośrodek Kultury, ul. Poznańska 16

godz. 11.00 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

godz. 13.00 Małe projekty

5 marca (poniedziałek) w Obornikach:

Sala sesyjna, Urząd Miejski, ul Marsz. J. Piłsudskiego 76

godz. 11.00 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

godz. 13.00 Małe projekty

 

Skorzystaj z szansy i zdobądź dofinansowanie z Unii Europejskiej!

Dotacja do 100 000 zł na pozarolniczą działalność gospodarczą (dla osób ubezpieczonych w KRUS).

Dotacja do 25 000 zł na Mały projekt (m.in. na organizację szkoleń, rozwój turystyki, remont zabytków, promocję lokalnych walorów i produktów lokalnych, pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, kultywowanie tradycji).

O dofinansowanie w ramach małych projektów mogą wnioskować osoby fizyczne i osoby prawne (stowarzyszenia, fundacje, parafie, biblioteki, domy kultury, gminy).

 

Ostatni nabór wniosków – ostatnia szansa na dotację!