Archiwum miesiąca: grudzień 2012

Idą Święta!

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania,

spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne

oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

Życzą:

Dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole.

Spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi

Spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi

 Z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Obornikach odbyła się seria spotkań aktorskich na terenie województwa wielkopolskiego z państwem Edytą i Robertem Zarębskimi z Lublina. Ryczywolska biblioteka podjęła się organizacji spotkania w Szkole Podstawowej dla klas pierwszych i drugich. Twórcy łączą wiele rodzajów sztuk: literaturę, plastykę, muzykę i aktorstwo. Adresatami ich utworów są najmłodsi.

Artystka opowiedziała dzieciom, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, a mąż przeczytał fragment książki, wcielając się w rolę kota. Następnie rozpoczęła zabawę w kalambury, rysując postacie ze swoich książek. Na koniec pan Robert zaśpiewał piosenkę pt. „Mądra rzeka,” zachęcając dzieci do rytmicznego klaskania. Mali czytelnicy otrzymali na pamiątkę kolorowankę z autografem.

 

 

Odwiedziny Mikołaja

Odwiedziny Mikołaja

W dniu 5 grudnia pracownice biblioteki odwiedziły Przedszkole Publiczne w Ryczywole z programem o św. Mikołaju. Panie Stefania Zielińska i Aldona Janc przebrały się za postacie Śnieżynki i Mikołaja. Przedstawiły dzieciom dzieje świętego – patrona naszego kościoła. Wspólnie z maluchami zaśpiewały piosenki „Dzwonki sań” i „Przyjdź Mikołaju”. Na wołanie „przyjdź Mikołaju”, pojawił się święty z prezentami. Zanim rozdał upominki, zadał dzieciom kilka pytań związanych z postacią Mikołaja. Wiedza przedszkolaków była zadowalająca, niektórzy imponowali spostrzegawczością i śmiałością. Wszyscy przyrzekli, że byli grzeczni, dlatego mogli otrzymać słodycze.

 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel

 W jesienny wieczór w dniu 28 listopada biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel. Jest ona autorką powieści „48 tygodni”, „Uroczysko” i „Sezon na cuda.” W pisarstwie odnalazła swoje powołanie i sposób na życie. Uwielbia podróżować i czytać. Pani Aldona Janc powitała licznie przybyłych gości, oddając głos pisarce. Artystka zaproponowała ciekawa formę spotkania, polegającą na dialogu z mężem – Jakubem. Dzięki ich rozmowie publiczność poznała treść książek pani Kordel. Autorka zachęcała wszystkich do zwiedzania Dolnego Śląska, który uważa za niezwykle interesujący region, przez co akcja wszystkich jej utworów rozgrywa się właśnie tam, a w szczególności w wymyślonym przez pisarkę mieście Malownicze. Pani Kordel bardzo chętnie odpowiadała na pytania publiczności. Marzeniem autorki jest wydanie książki o tematyce wojennej, której fabuła opierać się będzie na relacjach jej dziadków. Spotkanie zakończyło się wpisem do kroniki oraz autografami w książkach czytelników.