Archiwum miesiąca: styczeń 2013

FERIE 2013

FERIE 2013

Biblioteka Publiczna w Ryczywole, jak co roku zorganizowała ferie dla dzieci pod hasłem; pierwszy tydzień : LEGENDY WIELKOPOLSKI.

Drugi tydzień ROK JUIUSZA TUWIMA.

W pierwszym tygodniu w dniach 15-18.01.2013 r. dzieci zapoznały się z legendami:

O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH, ZAŁOŻENIE POZNANIA,KRÓL KRUKÓW.

Do tych legend były wykonywane prace plastyczne w plastelinie i kredkami.

Oczywiście były wykonane też prezenty dla babci – autoportret.

W drugim tygodniu w dniach 22-24.01.2013r. dzieci wykonały bukiety z serduszek dla dziadka. Następnie zapoznały się z sylwetką i wierszami najbardziej znanymi Juliana Tuwima , do których dzieci wykonały z papieru lokomotywę. Będzie ona zdobić bibliotekę w ROKU TUWIMA. W ostatnim dniu 25 stycznia, panie bibliotekarki zorganizowały dla dzieci zabawę, na którą składały się: występy dzieci, konkursy i tańce. Na koniec był słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za tak liczne uczestnictwo w zajęciach i zapraszamy już za rok.

 

Koncert kolęd

Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole

serdecznie zaprasza

na Koncert kolęd,

który odbędzie się

dnia 26.01.2013 r. (tj. sobota)

o godz. 16.30

w Szkole Podstawowej w Ryczywole

wykonawcy:

Chór Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

dyrygent prof. Przemysław Pałka

SAPARTOWSKI TEATR LALEK DUDULA z PUSZCZYKOWA

SAPARTOWSKI TEATR LALEK DUDULA z PUSZCZYKOWA

W dniu 16.01.2013 r. na zaproszenie pań bibliotekarek, bibliotekę w Ryczywole odwiedził teatr Lalkowy Dudula z przedstawieniem „Dwa koziołki” na podstawie legendy Tadeusza Kraszewskiego. Na wstępie wszystkich zebranych przywitała p. Aldona Janc i wprowadziła dzieci w świat legend o Poznańskich Koziołkach, zapraszając widownię do obejrzenia spektaklu. Na Sali wypełnionej po brzegi zapanował spokój i cisza. Cała legenda opowiadała o tym skąd wzięły się dwa koziołki na Starym Rynku na ratuszu i dlaczego mieszkają tam do dziś.

Cała sztuka składała się z trzech części. Na koniec zaśpiewana była piosenka pt.: „Sen o Poznaniu”. Po spektaklu, dzieci chętnie ustawiały się do zdjęć z bohaterami legendy: Z koziołkami, babcią Michałowom, Kasią, Pietrkiem, trębaczem Mateuszem , Grajdołkiem czy na tle ratusza.