Archiwum miesiąca: Listopad 2014

AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK

AKADEMIA    ORANGE  WSPOMAGA                                                               BIBLIOTEKĘ   PUBLICZNĄ   W  RYCZYWOLE

I   LUDOMACH

orange-logo

Fundacja  jest organizacją pozarządową. Zainaugurowała program Akademia Orange dla bibliotek, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologi komunikacyjnych   i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum.

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu   do  nowych technologii komunikacyjnych i promocji ich wykorzystania tak, by  Biblioteka  stała się nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum informacyjnym, kulturalnym i edukacyjnym. Biblioteka wykorzystuje dotację na pokrycie kosztów z tytułu opłat abonamentowych niezbędnych do zapewnienia  dostępu  do  łączy internetowych w placówce w Ryczywole  i  Ludomach.  

Biblioteka  Publiczna w  Ryczywole, już od kilku lat bierze udział w programie Akademia Orange  dla  bibliotek organizowany przez Fundację Orange.

W  roku obecnym  biblioteka  otrzymała kwotę 1 314,85 zł. Jest  to  transza  na  pokrycie  abonamentu za 2014 r.  

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Biblioteka Publiczna jak co roku włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zapraszając w swe progi dzieci z Przedszkola Publicznego w Ryczywole . Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów .Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Coralgol przekazują wiedzę dzieciom na całym świecie, często je pocieszają ale misie to również bohaterowie różnorodnych książek , które posiada w swych zbiorach biblioteka.

W tym roku dzieci mogły poznać misia na: prezentacji multimedialnej, czytaniu ciekawych fragmentów książek, kolorowaniu wybranych bohaterów, wystawie książek i pluszowych misi.

IMG_0377 IMG_0378 IMG_0383 IMG_0385 IMG_0386 IMG_0387

Spotkanie z Henrykiem Wojtysiakiem

Spotkanie autorskie z Henrykiem Wojtysiakiem

W dniu 18 listopada 2014r biblioteka swoim czytelnikom zaproponowała spotkanie z regionalistą Henrykiem Wojtysiakiem z Obornik. Wszystkich zebranych powitała Aldona Janc przedstawiając krótko biografię pisarza i jego dotychczasowy dorobek pisarski, następnie oddając głos autorowi. Pan Henryk zarecytował kilka swoich wierszy z najnowszej książki „ Wiejski pejzaż” .Całą recytację podzielił na cztery pory roku, przeplatając urywkami piosenek do danych pór.

Wśród wierszy znalazł się wiersz dla dzieci „ Świerszcza koncert” ,który pan Henryk przedstawił naśladując bohaterów z wiersza. W drugiej części spotkania zaprosił widownię na wędrówkę po Ziemi Obornickiej , przedstawiając na slajdach przydrożne kapliczki i krzyże. Na koniec pani kierownik biblioteki podziękowała autorowi za miłe spotkanie i licznie zgromadzonej widowni.

DSC_0011 IMG_0350 IMG_0351 IMG_0352 IMG_0353 IMG_0354 IMG_0355 IMG_0357 IMG_0360 IMG_0364 IMG_0365