Archiwum miesiąca: lipiec 2018

Wakacje z biblioteką- poznajemy postać Józefa Piłsudskiego

W dniu 5 lipca 2018 roku dzieci brały udział w pierwszym wakacyjnym spotkaniu. Jego tematem była książka Wojciecha Widłaka „Komendant wolnej Polski”, w której przedstawiony został portret Marszałka Józefa Piłsudskiego. Autor tak pisze o swoim bohaterze: „Żeby Polska była wolna, potrzeba było wiele pracy i wysiłku, ale przede wszystkim wielkich Polaków, którzy tę wolność i niepodległość wywalczyli”. Dzieci uważnie wysłuchały tekstu książki, a następnie rysowały portret Piłsudskiego i jego klacz – Kasztankę. Na koniec dzieci rozwiązywały krzyżówkę Dzień Niepodległości, w której odgadły hasło PATRIOTYZM.

Wakacyjne spotkanie Kobiecego Klubu

W dniu 3 lipca 2018 roku panie z Kobiecego Klubu Książki wstępnie omówiły program Narodowego Czytania. Następnie proponowane do przeczytania były dwie książki: jedna naukowa Kaji Nordengen „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd”. Książka o mózgu podbiła serca Norwegów, od wielu tygodni gości na najwyższych pozycjach list bestsellerów.
Z książki tej możemy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy: że to mózg umożliwia nam komunikację z innymi ludźmi, dzięki mózgowi mamy uczucia i osobowość, pamięta on wydarzenia z dzieciństwa ale może on również namówić nas do złych decyzji.
Druga pozycja to „Britt – Marie tu była” Backman Fredrik. Jest to opowieść o zakochiwaniu się i drugich szansach. Główną bohaterką jest 63 letnia Britt- Marie, która czeka całe życie na swoje własne życie , nie znosi bałaganu.
Na następne spotkanie zapraszamy 21 sierpnia 2018 roku o godzinie 16:00 w Bibliotece Publicznej.