29 maj 2018r biblioteka włączyła się w Akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Co roku  biblioteka włącza się w Akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” – akcja, która zachęca dzieci i rodziców do codziennego czytania książek.W tym roku Akcja przebiega pod hasłem „Czytanie Mądra Rzecz”. Do czytania biblioteka zaprosiła położną p. Katarzynę Węgrzyn-Stawujak, która przeczytała bajkę z serii Mądra Sowa Rolf Butschow  „ Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”. Po wysłuchaniu bajki – p. Kasia opowiedziała o pracy położnej . Pokazała dzieciom zestaw przyborów , którymi posługuje się położna  takich jak: wagę do ważenia małych dzieci, stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia,  strzykawki i kolorowe plastry. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i złożeniem podziękowania p. Katarzynie.

W tej akcji uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Ryczywołu,                                             2 klasy pierwsze i 2 klasy trzecie.