Ferie w bibliotece 2015 r.

W dniach od  17.02  – 26. 02. 2015 r w bibliotece odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem”  TAPPI i jego przyjaciele.” W pierwszym tygodniu panie bibliotekarki głośno czytały książkę Marcina Mortki „ Przygody Tappiego   z Szepcącego Lasu” Następnie dzieci  rysowały ilustracje do przeczytanego tekstu , głównie malowane były łodzie wikingów i główny bohater wiking Tappi .Na zakończenie pierwszego tygodnia 20 lutego biblioteka gościła pisarza Marcina Mortkę., który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o kraju  wikingów.W drugim tygodniu bibliotekarki zaproponowały dzieciom film na podstawie bajki greckiego pisarza Ezopa  „Żółw  i zając „., który mówi ,że mozolną i powolną pracą można osiągnąć więcej .W środę 25 lutego  dzieci zapoznały się z  tradycjami wielkanocnymi i  robiły zajączki wielkanocne , które będą zdobić bibliotekę w okresie świątecznym.W ostatnim dniu dzieci obejrzały film „ Pszczółka Maja”  i wykonały kolorowe pszczółki, Po zajęciach nadszedł czas na podsumowanie ferii i słodki  poczęstunek.