Henio z „M jak miłość „w Ryczywole

Henio z „M jak miłość” w Ryczywole

10 listopada Biblioteka Publiczna Gminy Ryczywół gościła niebywałą postać, mianowicie aktora filmowego, teatralnego, pisarza i podróżnika – Tadeusza Chudeckiego, znanego wszystkim z roli Henia w popularnym serialu „M jak miłość”.

10 listopada tuż przed godziną 17 pomieszczenie zaadoptowane na bibliotekę wypełniło się po brzegi mieszkańcami, którzy przybyli po to, aby poznać znaną z ekranu postać. Kiedy oczom widzów pokazał się Tadeusz Chudecki, rozległy się gromkie brawa. Jak sam aktor twierdził, nigdy nie wie, czy brawa świadczą o uwielbianiu jego osoby, czy postaci Henia. Nie ukrywał faktu, iż często nazywany jest właśnie serialowym imieniem, a nie swoim własnym. Dynamiczna i charyzmatyczna osobowość aktora i pisarza dała się zauważyć już w pierwszych wypowiadanych przez niego słowach. Podczas spotkania sprawiał wrażenie człowieka, którego zna się od lat. Fascynujący okazał się być wewnętrzny spokój i humor gościa. Na okrągło utrzymywał kontakt wzrokowy z publicznością, mało tego – odebrał dzwoniący do biblioteki telefon. Przedstawiając się jako Henio z „M jak miłość”wprawił w zakłopotanie dzwoniącego, a publiczność w niepohamowany śmiech. Tadeusz Chudecki zdradził obecnym, że już niebawem będzie go można zobaczyć w kolejnym serialu, mianowicie w „Ojcu Mateuszu”, gdzie już nie będzie grał tak pokornej postaci jak w serialu programu 2. Często grywa w teatrach, gdzie rozwesela najmłodszą widownię. Zdradził sekret dotyczący nauki dużych partii tekstowych, czy też wyglądu dnia zdjęciowego. Jednak Tadeusz Chudecki w głębi serca najbardziej czuje się podróżnikiem i pisarzem. Zwiedził wiele fascynujących miejsc. Europa nie ma przed nim żadnych tajemnic. Obecnie podróżuje po Azji, jak sam zaznaczał, za grosze. Często podróżuje ze swym synem Szymonem. Fotografuje wszystkie zakątki, a następnie spisuje swoje przeżycia i wydaje książki. Kilka wydarzeń, które opowiedział ryczywolskiej publiczności były historiami niezwykle zabawnymi, ale i pełnymi współczucia dla ludzi mieszkających w niewyobrażalnych warunkach. Godzinna pogadanka aktora uznana została przez publiczność za wyjątkowe wydarzenie. Gość, spieszący się na pociąg, chętnie fotografował się z fanami, czy wypisywał dedykacje z autografem. Za przybycie do Ryczywołu i możliwość poznania serialowego Henia, serdecznie podziękowała gościowi pani Aldona Janc, kierownik Biblioteki Publicznej w Ryczywole.

Anna Nowicka