Klasy pierwsze b i c odwiedziły bibliotekę

W dniu 16 listopada 2018 roku na zaproszenie pań bibliotekarek odwiedziły dwie klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej   w Ryczywole Bibliotekę Publiczną.

Tematem przewodnim był ciąg dalszy obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci zapoznały się z  krótką historią Święta 11 listopada  i  symbolami  narodowymi: godłem, flagą i hymnem. Wysłuchały opowiadania  o Ignacym Paderewskim  z książki Brygidy Grysiak   „Maestro pokoju” wydanej z serii Czytam sobie  z  kotylionem. Oprócz tej książki  biblioteka zakupiła dla dzieci inne książki z  tej serii  zachęcając do wypożyczeń.

Na zakończenie panie bibliotekarki zapoznały dzieci  z zasadami korzystania z biblioteki       i jej księgozbiorem .