Lekcje biblioteczne poświęcone twórczości Doroty Gellner.

W dniach 15-18 maja 2012 r. biblioteka zaprosiła całe Przedszkole na lekcję biblioteczną poświęconą twórczości Doroty Gellner. Panie bibliotekarki przypomniały wiersze pisarki, które przedstawiły dzieciom co znajduje się w ogródku i czym można się bawić. Przechodząc z ogródka na bale karnawałowe, gdzie poznajemy księżniczki na : pechowym balu, na balu przebierańców. Po balu wchodzimy w świat, gdzie dzieci poznają podwórko i ich przyjaciół.

Wszystkie wiersze Doroty Gellner są bardzo wesołe i rymujące się. Czyta się je z uśmiechem na twarzy mimo złego humoru – co przedstawiają cytowane wiersze. Następnie p. Aldona i p. Stefania przeniosły się z dziećmi do miasta , gdzie wraz z kotem powędrowały po dachach , odwiedziły dziwny hotel, by znów powrócić na wiejskie podwórko gdzie spotkaliśmy wścibskiego psa.

Na zakończenie dzieci poznały książeczkę o początkach ich życia czyli „W czepku urodzone”.

Całość uzupełniona była piosenkami autorstwa Doroty Gellner : „ Zuzia, lalka nie duża”, „Ogórek, ogórek…”.

W dniu 24 maja 2012 panie bibliotekarki z tym programem odwiedzą szkołę w Lipie i przedszkole w Ludomach.