Pan Kleks w Bibliotece w Ryczywole

Na zakończenie ferii   panie bibliotekarki zaprosiły aktora Piotra Witonia, który się wcielił w postać  Pana Kleksa. Na wstępie zapoznał dzieci z  głównym bohaterem  Ambrożym, który prowadził Akademię  . Uczyli się tam   chłopcy  o imieniu zaczynającym się  na literę A  i  od tego  rozpoczęła się wspólna zabawa. Nasze dzieci biorące udział w spotkaniu na początku imienia dodali sobie  literę A. W trakcie spotkania pan Piotr prowadził różne zabawy i mini konkursy , w których dzieci chętnie uczestniczyły.

Na zakończenie każdy otrzymał  zakładkę do książki i mógł zrobić sobie na pamiątkę wspólne zdjęcie.

Tak jak Pan Kleks przez roztargnienie  codziennie nosił piegi w innym miejscu, tak też nasi uczestnicy otrzymali  piegi przy pożegnaniu  z aktorem.

Udział w spotkaniu brały dzieci ze Świetlicy  Środowiskowej z opiekunkami.