Relacje ze spotkania Kobiecego Klubu Książki

„A to miej na pilnej pieczy , abyś czytał , kiedy tylko możesz.”
Mikołaj Rej

Mimo pory urlopowej i wyjazdów na wypoczynek czytelniczki aktywnie uczestniczą w spotkaniach Kobiecego Klubu Książki. Kolejne spotkanie odbyło się 2 sierpnia w bibliotece. Jedną z proponowanych książek do przeczytania była „Książka Racheli” przedstawiająca dzieje żydowskiej dziewczyny Racheli i jej brata Aarona w czasie drugiej wojny światowej. Rodzice wysłali ich za granicę, by chronić dzieci przed zagładą. Książka ta pokazuje , że w życiu ważny jest dom rodzinny do , którego zawsze można powrócić.
Inna klubowiczka proponowała lekką lekturę na lato „Siedem listów z Paryża” – główna bohaterka Samantha podczas podróży po Europie poznaje Jean-Luca przystojnego Francuza, spędzili razem dobę i się rozstali. Jean przysyła siedem listów miłosnych, na które Samantha nie odpowiada. Po dwudziestu latach Samantha rozwodzi się i odszukuje ukochanego drogą emailową. Oboje po latach stwierdzili, że łączy ich głębokie uczucie i muszą dać sobie szansę na szczęście.
Na koniec rozwiązała się dyskusja na temat omawianych książek a także homoseksualizmu w literaturze. Na następne spotkanie wszystkie miłośniczki literatury kobiecej zapraszamy do biblioteki 6 września 2016 roku na godzinę 18.