Relacje ze spotkania Kobiecego  Klubu Książki

„ Książka , to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, puste życie napełnia światłem , a puste serca wzruszeniem, miłości dodaje skrzydeł a trudowi ujmuje ciężaru, w martwotę domu wprowadza życie a życiu nadaje sens.”                                                           Kornel Makuszyński

We wtorek 5 lipca 2016 roku  w bibliotece spotkały się ponownie panie  z Kobiecego Klubu Książki.  Do grona dołączyła młoda czytelniczka Marta Woźniak. W związku z okresem wakacyjnym panie nawzajem polecały sobie tytuły  , które warto przeczytać.  Między innymi proponowana była pozycja Kingi Dębskiej „ Moje córki krowy”. Książka , która pokazuje naszą codzienność , że w obliczu  trudnych przeżyć odżywają siostrzane  uczucia, poznajemy się dopiero w obliczu choroby  i umierania rodziców. Ale czy potrzebna jest śmierć rodziców aby się pogodzić.?.  Inną propozycją była książka Legardiniera Gillesa „ Do usług szanownej pani”. Główny bohater 66 letni Andrew po śmierci żony postanawia zmienić swoje życie i odnaleźć się na nowo. W związku z tym wyjeżdża z Anglii do Francji . Tu u pewnej wdowy ma zostać majordomusem , gdzie wdowa jest zamkniętą  na świat  osobą.   Jednak Andre jest typowym umilaczem czasu i wprowadza w życie osób tu pracujących wiele pozytywnej energii.

Na koniec w związku z przygotowaniami na wyjazdy wakacyjne , jedna z pań poczytała  artykuły  z czasopisma  „Pani” z 1926 roku Kornela Makuszyńskiego  o kobietach ,które przygotowują się do wyjazdu ,  ich przygotowania i zwracanie uwagi do wyglądu. W związku z tym rozwiązała się żywa dyskusja dotycząca samego autora, jego wizji i spojrzenia na kobietę.

Na następne spotkanie zapraszamy 2 sierpnia 2016 roku o godzinie 17:00