Ryczywół we wspomnieniach profesora Jana Pawlaczyka

W piątek 21 października 2016 roku na zaproszenie dr Roberta Zimnego  do biblioteki przyciągnęły tłumy ludzi aby spotkać się z prof. zw. dr hab. Janem Pawlaczykiem , byłym mieszkańcem Ryczywołu. Wszystkich zebranych powitała kierownik biblioteki Aldona Janc oddając głos dr Robertowi Zimnemu, który wygłosił słowo wstępne i poprowadził całe spotkanie. Pan Pawlaczyk zaczął  słowami „żeby spokój miała szkoła wracaj bracie do Ryczywoła”.  Pan  profesor  bardzo ciekawie opowiadał  o swojej rodzinie o dorastaniu w Ryczywole,  o studiach , karierze zawodowej i dorobku naukowym.  Całość ilustrował na slajdach przedstawiając również stary Ryczywół , co urozmaiciło spotkanie. Zakończył słowami: … „ Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść”… Życzę mieszkańcom Ryczywołu i okolic aby ich domy i gospodarstwa w trybie pilnym zostały podłączone do instalacji gazowej.  Tłum ludzi , który zebrał się w bibliotece  podziękował profesorowi gromkimi brawami.