WSPÓŁPRACA SZKOŁY Z BIBLIOTEKĄ

WSPÓŁPRACA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIEDLERA W POŁAJEWIE Z GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W RYCZYWOLE

W ramach „Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom” Szkoła Podstawowa w Połajewie zaprosiła panią Aldonę Janc kierownik biblioteki  w Ryczywole do  włączenia się w akcję i przeczytanie bajki pt. „Konik polny i mrówka” autora Joan de La Fontaine. Do akcji przyłączyły również zaproszone panie: pani kierownik Biblioteki Publicznej w Połajewie  Joanna Sobkowiak, która przeczytała wiersz pt.  „Kwoka” Jana Brzechwy i kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Czarnkowie Wioletta Januszak czytając bajkę  Hanny Łochockiej pt. „ O wróbelku Elemelku”. Bajek wysłuchały  uczniowie klas I- III wraz z paniami oraz przedstawiciele rodziców.  Po wysłuchaniu tekstu dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Całość spotkania przeplatana była występami dzieci. Biblioteka w Ryczywole dziękuje za zaproszenie.