Zakończenie wakacji w GOK-u

Sierpniowe warsztaty dla ryczywolskich dzieci

Drugi miesiąc wakacji dla dzieci z gminy Ryczywół urozmaicony został o zajęcia i warsztaty odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. W domu kultury wokalne i instrumentalne warsztaty muzyczne prowadził dyrektor Tomasz Barański, natomiast z dziećmi w bibliotece pracowała pani Stefania Zielińska. Oferta wakacyjna przygotowana przez dyrektora GOK-u obejmowała szereg piosenek, również o tematyce patriotycznej, związanej z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Zatem dzieci i młodzież dzięki profesjonalizmowi dyrektora Barańskiego poznały takie piosenki jak: „Pałacyk Michała”, „Warszawskie dzieci”, „Deszcz jesienny”, „Serce w plecaku”, „Piechota”. Grupę wokalną stanowili: Sandra Wielicka, Kacper Koszny, Martyna Koszna, Kordian Nowicki, Sara Leszczyńska, Estera Leszczyńska i Sandra Kamińska. Młodzi artyści doskonalili również umiejętność gry na instrumentach dętych: Kacper Koszny – trąbka, Kordian Nowicki – saksofon, Estera Leszczyńska – klarnet, Martyna Koszna – klarnet. Wspólne zajęcia zaowocowały umiejętnością zagrania „Piosenki Francuskiej”, melodii „Pije Kuba do Jakuba” i „Wisło moja”. Oprócz wesołych, ale i dydaktycznych zajęć, ich uczestnicy mieli okazję wykonywać ćwiczenia dotyczące emisji głosu polegające na prawidłowym oddychaniu, prawidłowej dykcji oraz intonacji, czyli czystości wydobywanego dźwięku. Zajęcia odbywające się w poniedziałki, środy i piątki zakończyły się wspólnym spotkaniem z piosenką i instrumentem. Uczestnicy tych edukacyjnych spotkań otrzymali upominki i słodycze.

Natomiast zajęcia z książką odbywały się w bibliotece w każdy wtorek i czwartek. Uczestnicy wraz z panią Zielińską wykonywali szereg ciekawych prac związanych z książkami dla dzieci i młodzieży. Spotkania zakończyły się również integracyjnym spotkaniem z upominkami i słodyczami.

P1070229 P1070230 P1070231 P1070232 P1070233 P1070234 P1070236