Autor książki „Dziadek Niedźwiadek” na spotkaniu w Ryczywole

W dniu 30 maja 2018r bibliotekę odwiedził Łukasz Wierzbicki autor prawdziwej historii o niedźwiadku Wojtku w książce „Dziadek niedźwiadek”. Na to spotkanie panie bibliotekarki zaprosiły czwarte klasy ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole z panią Anną Suszek i Kamilą Skrzypek. Pan Łukasz w bardzo ciekawy sposób opowiedział historię niedźwiadka, który brał udział  z Armią Andersa w bitwie o Monte Casino.

Przedstawił również inne swoje książki jak : „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Ocean to    pikuś ” i „Drzewo- mity słowiańskie i inne opowieści”. Całe spotkanie było urozmaicone sceną aktorską  uczestników spotkania , przedstawiającą walkę żeglarza z rekinem.

Na zakończenie  spotkania autor zapowiedział  wydanie nowej książki do,  której przeczytania  już teraz zaprasza młodych czytelników.

Za ciekawą rozmowę z widownią i przybliżenie treści swoich książek,  pan Łukasz otrzymał bukiet kwiatów od organizatorów i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole.

Spotkanie odbyło się dzięki finansowemu wsparciu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im Antoniego Małeckiego w Obornikach.