Barbara Kosmowska z pisarską wizytą w bibliotece

Miesiąc maj jest miesiącem bibliotek i książek. W związku z tym Biblioteka Publiczna w Ryczywole w tym zacnym miesiącu przygotowała całe mnóstwo bibliotecznych atrakcji. Jedną z nich było autorskie spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską. Odbyło się ono we wtorek 24 maja.

Z małym poślizgiem czasowym, czyli tuż po godzinie 19 na salę biblioteczną zapełnioną już widownią przybyła prosto z Bytowa pisarka powieści młodzieżowych i dla dorosłych – pani Barbara Kosmowska. Już od początku sprawiała wrażenie osoby niezwykle miłej i przyjaźnie nastawionej do życia i ludzi. Ponad godzinne spotkanie, rozpoczęte przez kierowniczkę biblioteki, panią Aldonę Janc, upłynęło w miłej atmosferze i było raczej rozmową z pisarką, a nie wysłuchaniem monologu płynącego z ust gościa. Zachęceni przez panią Kosmowską mieszkańcy Ryczywołu pytali o przeróżne sprawy, związane zarówno z życiem prywatnym pisarki, jak i z jej twórczością. Pisarka na każde pytanie odpowiadała bardzo wnikliwie, dzięki czemu ujawniła wiele informacji i tym samym stała się bliższa słuchającym ją czytelnikom. Barbara Kosmowska jest pisarką, która swą twórczość rozwinęła dzięki udziałowi w konkursach. Nigdy nie była pewna czy jej książki spodobają się publiczności, dlatego wysyłała je na konkursy ogólnopolskie. Zawsze powieść zdobywała pierwsze miejsce. Klasycznym tego przykładem jest zwycięstwo jednej z pierwszych książek pt. Teren prywatny. Po tym wydawniczym hicie zainteresowano się twórczością Kosmowskiej, pisała jedną książkę w roku, zmieniała odbiorcę pisząc raz dla młodego pokolenia, potem znowu dla dorosłych. W wyniku fascynacji pisarstwem napisała kilkanaście powieści i obecnie jest w trakcie pisania kolejnej. Jednak pisanie nie jest jej jedynym konikiem. Pisarka pracuje na uczelni w Słupsku i jak sama twierdzi nigdy z tej pracy nie zrezygnuje, ponieważ uwielbia nauczać studentów i przebywać z nimi. Poza tym jest żoną, matką i opiekunką dla swych czteronożnych pupili. Kocha swój Bytów, uwielbia ludzi w nim mieszkających. Jest zwyczajną osobą, której udało się spełnić marzenie – być współczesną pisarką.

Bibliotek Publiczna w Ryczywole posiada książki napisane przez Barbarę Kosmowską. Zapraszamy do zapoznania się tą literaturą – naprawdę warto!