Biblioteka Publiczna w Ryczywole zaprasza na wystawę okolicznościową „590-lecie Ryczywołu”

Wystawa w Bibliotece Publicznej w Ryczywole

Dwa dni po niedzielnych obchodach mieszkańcy mogli uczestniczyć w odprawionej przez ks. R. Kałużnego mszy św. z okazji 590-lecia Ryczywołu, bo  9. sierpnia właśnie w roku 1426 pojawił się pierwszy udokumentowany zapis, wymieniający taką nazwę naszej miejscowości. Na godzinę 19.00 zaplanowano otwarcie wystawy zdjęć i innych dokumentów ilustrujących przeszłość Ryczywołu. Wszyscy chętni mogli ją zobaczyć w Bibliotece Publicznej w Ryczywole. Zebrane materiały zainteresowały wiele osób, które tego dnia odwiedziły mury biblioteki. Wśród przybyłych spotkać można było: R. Gembiak-Binkiewicz, Wójt Gminy Ryczywół, J. Feldmann, Sekretarza Gminy, radnych Gminy Ryczywół, ks. proboszcza R. Kałużnego, przedstawicielki lokalnych stowarzyszeń oraz wielu innych zainteresowanych przeszłością Ryczywołu, którzy na wyeksponowanych zdjęciach rozpoznawali siebie lub swoich przodków. Panie S. Zielińska i p. A. Janc serdecznie witały każdego gościa, tym bardziej że ich praca i zaangażowanie było widoczne na każdym kroku. Z wielką pieczołowitością opracowały materiał ikonograficzny pozyskany od mieszkańców. Panie mają już ciekawe pomysły na następne tego typu ekspozycje, dlatego nadal chętnie przyjmą każdy dokument ilustrujący naszą przeszłość. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia br.  Autorki serdecznie zapraszają do jej obejrzenia każdego dnia w godzinach pracy biblioteki.