DNI RYCZYWOŁU 2012

DNI RYCZYWOŁU

…już po raz szósty Ryczywół obchodził swoje Święto.

Dnia 4 sierpnia 2012 r.w sobotę na boisku w Lipie odbył się turniej siatkówki plażowej. W zawodach udział wzięły 3 drużyny. Tego samego dnia wieczorem, na stadionie ryczywolskim odbyła się zabawa taneczna. Pogoda dopisała. Młodzież jak i starsi z okolicznych miejscowości bawili się do późnych godzin nocnych.

W niedzielę dn. 5 sierpnia na tutejszym stadionie można było podziwiać występujących artystów. Program rozpoczął się o godz.14:00 przedstawieniem teatralnym dla dzieci pt.”Kozucha kłamczucha”. Bajkę tę zaprezentowali artyści Teatru Małych Form z Krakowa. Wszystkie uczestniczące dzieci w tejże prezentacji bawiły się doskonale.

Kolejnym punktem programu był występ Grupy wokalnej z Obornickiego Ośrodka Kultury, którą kieruje Pan Marian Żurowski. Swoimi umiejętnościami wokalnymi popisywały się cztery wokalistki:

1. Dajana Runowska,

2. Weronika Żwawiak,

3. Agata Niedzielska,

4. Paulina Walczak.

Po występie wokalistek na scenie pojawił się duet instrumentalny z Poznania w składzie:

1. Andrij Melnyk – akordeon

2. Zbigniew Rybak – skrzypce

Artyści zagrali wiele znanych szlagierów z muzyki popularnej w sposób wirtuozowski.

Wielką furorę zrobił zespół ze Śląska i jego wokalista Mirek Jędrowski . Oprócz grania, śpiewania i tańców można było usłyszeć również humor śląski.

W dalszej części programu wystąpił męski zespół wokalny „Janboys” z Chodzieskiego Domu Kultury, którym kieruje Pan Jan Margowski. Zespół zaprezentował piosenki rozrywkowe i patriotyczne za co został nagrodzony przez publiczność wielkimi brawami.

Na tegorocznych „Dniach Ryczywołu” gwiazdą programu był Andrzej Rybiński. Artysta wykonał ze swojej bogatej twórczości stare i nowe przeboje, które zostały przyjęte przez publiczności gorącym aplauzem.

Nie można pominąć wystawy drewnianych makiet budowli ryczywolskich Pana Kazimierza Janusa, jaka miała miejsce podczas Święta Ryczywołu. Warto dodać, że Pan Kazimierz Janus prezentuje swoje prace przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych.

Organizatorem „Dni Ryczywołu”, jak co roku był Gminny Ośrodek Kultury. Pracami porządkowymi i dekoracyjnymi zajęli się członkowie Chóru mieszanego działającego przy GOK a strażacy z OSP w Ryczywole zadbali o to aby z okazji Święta Ryczywółu zawisły banery uliczne.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby „Dni Ryczywołu” odbyły się bez żadnych zakłóceń serdecznie dziękujemy.

Reasumując można stwierdzić, że tegoroczne „Dni Ryczywołu” były niewątpliwie bardzo udaną imprezą, czego dowodem są obiegowe opinie wyrażane przez tutejszą społeczność.