Dni Ryczywołu – atrakcje i występy dla najmłodszych

Dni Ryczywołu – atrakcje i występy dla najmłodszych.Podczas tegorocznych obchodów związanych z urodzinami miejscowości Ryczywół nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które to występy rozpoczynały dzień występów artystycznych. Było to 7 sierpnia.

Obok kolorowych stoisk, dmuchanych zamków, trampoliny i cukrowej waty, dla najmłodszych organizatorzy, czyli Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole, zaplanowali występy artystyczne, które rozpoczęły niedzielne święto miejscowości. Dyrektor GOK-u Tomasz Barański o godzinie 14 przywitał wszystkich zebranych, przedstawił program uroczystości plenerowych oraz zaprosił na przedstawienie pt. Kopciuszek. Występ nie był zwyczajnym, aktorskim pokazem, bowiem swe talenty na scenie pokazywały mamy dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Ryczywole. Dwanaście mam prezentowało się na scenie wyśmienicie. Pod kierunkiem i inicjatywą radnej Anny Nowickiej przygotowały scenerię, muzykę, charakteryzację oraz kostiumy. Historia Marysi i szczęśliwe zakończenie, czyli ślub z królewiczem, bardzo zaciekawiły najmłodszą publiczność i nie tylko. Mamy-aktorki dobrze spostrzegły salwy śmiechu z ust dorosłych, którzy nie wierzyli własnym oczom. Wśród aktorek rozpoznać można było, choć z trudem, przewodniczącą Rady Rodziców przy przedszkolu panią Żanetę Hamrol – w roli złej siostry, nauczycielkę wychowania fizycznego panią Luizę Bogacz – w roli macochy, radne Rady Gminy Ryczywół: panią Magdalenę Hahn w roli narratora oraz panią Annę Nowicką w roli drugiej złej siostry. Szczęśliwe zakończenie bajki było radosne również dla występujących mam, które, jak na aktorki przystało, dopadła trema w mniejszym lub większym stopniu. Jednak z opinii publicznej płynęły głosy zadowolenia i wielkiego podziwu dla odważnych mam, które w profesjonalny sposób wcieliły się w swe role. Przedstawienie rozniosło się echem nawet poza Powiat Obornicki.

Zaraz po artystycznym występie mam z Ryczywołu wystąpiły również mamy, ale tym razem z Przedszkola Publicznego w Ludomach. Panie, z dyrektor Renatą Ruks-Sobczak w roli zapowiadającej, przedstawiły ilustrację ruchową piosenek dziecięcych. Ludomskie mamy również były pięknie ucharakteryzowane, co wpłynęło na bardzo przyjemny odbiór piosenek, jak na przykład Mydło wszystko umyje, czy Ciotka Klotka. Następnie wszystkie obecne na stadionie dzieci, odpowiednio zachęcone przez dorosłe aktorki, wspólnie bawiły się w rytm piosenki opowiadającej o dużej piłce z wielkim brzuchem i w kropki złote. Godzinne występy dla dzieci były przeżyciem nie tylko dla nich, ale i dla występujących mam, które odważyły się wystąpić przed tak dużą publicznością.