DOŻYNKI GMINNE 2022

Tradycyjnie 15 sierpnia odbyło się Święto Plonów zorganizowane przez Wójta Gminy Ryczywół i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Mszę Świętą dziękczynną i o zdrowie dla mieszkańców gminy odprawił Ksiądz Łukasz Tadeusz, a korowód dożynkowy z kościoła na stadion poprowadziła Orkiestra Dęta z Połajewa w asyście strażaków z OSP Ryczywół. Uroczystość, która rozpoczęła się wprowadzeniem delegacji wieńcowych i odśpiewaniem hymnu narodowego, prowadził Adam Szymański. Zaproszonych gości powitała Dyrektor GOK-u Anna Nowicka, a obrzęd dożynkowy śpiewem uświetnił zespół śpiewaczy Ryczywolanie pod kierunkiem instruktora Pana Ireneusza Mazurka. Wieńce obtańczone zostały przez dziewczyny z zespołu wokalnego Na Trzy Głosy, a otrzymanym od starostów dożynkowych chlebem wszystkich przybyłych poczęstowali Wójt Gminy Ryczywół Pan Henryk Szrama i Przewodniczący Rady Gminy Pan Łukasz Krzyśko. Zaszczytną funkcję Starostów tegorocznych dożynek pełnili Pani Marlena Skrzypek z Wiardunek i Pan Janusz Matyjak z Łopiszewa. Po obrzędzie dożynkowym głos zabrali włodarze gminy, czyli Wójt Gminy Ryczywół i Pan Łukasz Krzyśko pełniący tego dnia funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Ryczywół i Przewodniczącego Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, a następnie słowa uznania dla ciężkiej pracy rolników oraz serdeczne życzenia dla wszystkich mieszkańców przekazali zaproszeni goście w osobach: Poseł na Sejm RP Pan Jakub Rutnicki, Poseł na Sejm RP Pan Romuald Ajchler, Poseł na Sejm RP Pan Krzysztof Paszyk, Pan Kajetan Górny – asystent Posła na Sejm RP Pani Marii Janyski, Senator RP Pan Jan Filip Libicki oraz w imieniu Burmistrza Rogoźna Pana Romana Szuberskiego Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Pan Łukasz Zaranek. List z okazji Święta Plonów przysłała Poseł na Sejm RP pani Marta Kubiak oraz Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński. W dalszej części prowadzący zaprosił zebranych na przerwę cateringową, podczas której degustowano darmową grochówkę strażacką i wypieki przygotowane przez KGW Skrzetuszanki, jak również korzystano z szeregu atrakcji towarzyszących, częstowano się gadżetami ekologicznymi przekazanymi przez Międzygminne Składowisko Odpadów Sp. z o.o. w Kopaszynie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Koło godziny 16 rozpoczęła się część koncertowa. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalny N3G, czyli Oliwia Ratajczak, Małgorzata Szymańska i Wiktoria Mielke, a tuż po naszych rodzimych artystkach na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznych dożynek, czyli Mariusz Kalaga. Godzinny koncert sprawił wiele radości licznie zgromadzonej publiczności. Następnie swoje muzyczne show zaprezentowała Agata Sobocińska z zespołem. Dożynki zakończyła zabawa pod chmurką w wykonaniu Tomka ZENY Mikołajczaka.

Wójt Gminy Ryczywół i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie dziękują wszystkim organizacjom, firmom i osobom prywatnym, którzy przyczynili się do zorganizowania tak bogatych i dostojnych dożynek, a byli nimi:

Sklep ODIDO Bogumiła i Paweł Koplin, Bernadeta i Leszek Malmurowie, Gang Burger Bartosz Nowak, Justyna Szymkowiak, Marzena i Andrzej Kistowscy, Bogdan Wojda, Urszula i Kazimierz Zielińscy, Graż – Pol Grażyna Michałowska, Meat – Pol Maciej Adamczyk, Marlena i Sebastian Sell, Mateusz Kłos, Ewelina i Michał Mulka, przedstawiciele sołectw z terenu gminy, którzy obdarowali nas wyśmienitym ciastem, grupa Radnych Rady Gminy Ryczywół w osobach: Łukasz Krzyśko, Szymon Chmielewski, Andrzej Cybort, Genowefa Nędza, Bogumiła Figiel, Karolina Boch, Marian Głów, Andrzej Pacholczak, Leszek Malmur, mieszkańcy Sołectwa Łopiszewo, OSP Ryczywół i OSP Lipa.

Serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy tak licznie przybyli na tegoroczne dożynki. Do zobaczenia za rok.