Dzień Babci i Dzień Dziadka

Przedszkolaki dla babci i dziadka.

Każdy wie, że dziadkowie odgrywają szczególną rolę w życiu każdego dziecka – tego młodszego, jak i starszego. Z tego też względu grupa 5 i 6-latków z Przedszkola Publicznego w Ryczywole zorganizowała przyjęcie dla ukochanych babć i dziadków.

Inicjatorką spotkania była pani Sabina Marcinkowska, przedszkolanka wyżej wspomnianej grupy. Uroczystość odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole, 19 stycznia 2011 r..o godzinie 16.30. Do grupy 20 dzieci przybyło blisko 60 babć i dziadków. Przy zastawionych słodkościami stołach oglądano małych artystów, którzy przejęci byli występem na prawdziwej scenie. W pierwszej kolejności wystawiono bajkę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Nie było dziecka, które nie pełniłoby roli w przedstawieniu. Dziadkowie mogli zatem zobaczyć królewnę i księcia, myśliwego, krasnoludki, złą macochę i lustereczko, krasnali oraz żywe drzewa i wszelkie leśne zwierzątka. Dzieci były tak ucharakteryzowane, że dziadkowie z trudem odszukiwali swoją pociechę. Za to starszaki wspaniale odegrali swe role, wypowiadając duże partie tekstu z pamięci. Nic zatem dziwnego, że w niejednym oku babci i dziadka zakręciła się łza wzruszenia. Po występie dzieci odśpiewały piosenkę zadedykowaną dla gości, po czym wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i świeczniki w kształcie serduszek i słoneczek. Dziadkowie nie byli dłużni małym artystom i pani przedszkolance. W dowód podziękowania za zaproszenie i wyśmienity występ pani Sabina Marcinkowska otrzymała piękny bukiet tulipanów. Każde dziecko również otrzymało tulipanka ufundowanego przez jedną z pań, której wnuczek uczęszcza do grupy. Poza tym z inicjatywy matek dzieci otrzymały słodkiego wafelka, po czym goście delektowali się wspaniałymi wypiekami, które przygotowały mamy przedszkolaków.