FERIE 2017 W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

We wtorek 31 stycznia 2017 roku  w bibliotece dzieci zapoznały  się z twórczością  H.Ch. Andersena , który jest autorem kilkudziesięciu baśni. Jego  baśnie pochodzą z 19 stulecia i mimo upływu czasu, z niesłabnącą siłą oddziałują one na wyobraźnię coraz to nowych pokoleń. Opowieści  są historiami wziętymi z życia, nawiązują do łatwo rozpoznawalnej  rzeczywistości. Autor swoimi baśniami uczy małego człowieka , jak powinien zachować się w trudnych sytuacjach. A baśnie Andersena  przedstawiają  realia  smutne i brutalne , tak jak w „Dziewczynce z zapałkami”. Z tą baśnią na pierwszych zajęciach feryjnych zapoznały się dzieci. Baśń ta przedstawia  trudny los dziewczynki, która w ostatni dzień roku wędruje boso ulicami miasta, nadaremno  próbując sprzedać zapałki. Ogrzewała się zapalając  po jednej zapałce a każda z nich jest symbolem jej pragnień, które przez chwilę widzi własnymi oczami. Po wysłuchaniu baśni dzieci wykonały ilustracje do tekstu.