FERIE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ 2014 r.

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Ryczywole zaproponowała zajęcia w czasie ferii dla dzieci. Tematami w tym roku był : las i jego mieszkańcy oraz twórczość dla dzieci pani Barbary Zielińskiej.

W pierwszym tygodniu dzieci wykonywały prace związane z lasem : liście, drzewa, zwierzęta i runo leśne. Na zakończenie pierwszego tygodnia mile spędziły czas dzieci z panią z Nadleśnictwa Oborniki Nataszą Dopierałą, która przybliżyła dzieciom jak wygląda praca w lesie.

W drugim tygodniu dzieci zapoznały się z twórczością p. Barbary Zielińskiej a głównie z książką dla dzieci „Rymowanki i gryzmoł ki dla dzieci”.

Po przeczytaniu kilku wierszy p. Barbary Zielińskiej dzieci wykonywały ilustracje do przeczytanego tekstu.

Na zakończenie drugiego tygodnia na żywo spotkały się spotkały się dzieci z autorką p. Barbarą Zielińską, która w ciekawy sposób recytowała swoje i nie tylko wiersze.

Oprócz prac rysunkowych w każdym tygodniu jeden dzień przeznaczony był na układanie puzzli i gry zręcznościowe. W ostatni dzień ferii głos miały dzieci, gdzie mogły pokazać swoje talenty.