Gość Biblioteki Publicznej w Ryczywole.

Krzysztof Kryza poznański podróżnik i globtroter, podróżuje samotnie po miejscach egzotycznych i nie znanych, na każdej wyprawie spędza kilka miesięcy. Wrażeniami z wypraw dzieli się na spotkaniach autorskich , ma również swój program w Telewizji Śrem p.t ,,Z Kryzą po świecie’’.

20 kwietnia 2013 uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole mieli okazję wysłuchać relacji z jednej z wypraw pana Krzysztofa, sześciomiesięcznej podróży po Syberii.DSCF0582

Nie sposób było wysłuchać opowieści o wszystkich miejscach, które zwiedził pan Krzysztof, dlatego podróżnik poprowadził spotkanie przybliżając wyprawę nad morze Ochockie .

Ponad jedną godzinę opowiadał o życiu bez prądu, samochodów, bieżącej wody, miejscach gdzie ludzie są życzliwi i pomocni. Żyją w zgodzie z prawami natury z dala od cywilizacji. Przez wiele tygodni poznawał kulturę i zwyczaje wyspiarzy, razem z nimi polował, łowił ryby, uprawiał ogród, spał, jadł, świętował i modlił się.

Opowieści pana Krzysztofa wzbogacone były pokazem multimedialnym, projekcją niezwykle malowniczych zdjęć i filmów z wyprawy.

DSCF0577 DSCF0578 DSCF0579 DSCF0580