Grupa teatralna Deja Vu i jej „Fircyk w zalotach”

15, 16 i 17 października w pięciu spektaklach, goszcząc niebywale liczną i wdzięczną publiczność, z ogromną przyjemnością i przejęciem wystąpili:
Adam Szymański jako Fircyk
Wiktoria Mielke i Ola Pastusiak jako Podstolina
Małgosia Szymańska i Oliwia Ratajczak jako Klarysa
Alicja Polcyn jako Pustak
Wanessa Czyż jako Świstak
Sandra Kamińska jako Prawnik i sufler
Michał Gondek jako Aryst
Anna Nowicka jako Lokaj.
Reżyserami sztuki byli: Anna Nowicka, Michał Gondek.
Fascynującą scenerię wykonał Adrian Wawrzyniak.
Wystawienie spektaklu na takim poziomie nie byłoby możliwe, gdyby nie bezinteresowna, nieoceniona pomoc darczyńców. Dlatego ponownie z całego serca dziękujemy za Państwa zaangażowanie, za dobre słowa, za przekazane elementy scenografii, rekwizyty i góry słodkości. Bez Was nie byłoby nas!
Zatem dziękujemy:
Panu Adrianowi Wawrzyniakowi za przepiękną, z serca wykonaną charytatywnie scenerię,
Panu Leszkowi Czyżowi za schody i pozostałe elementy konstrukcyjne sceny,
Panu Łukaszowi Krzyśko za budowę scenerii i dokarmianie grupy,
Paniom Justynie Szymkowiak i Magdalenie Szymańskiej za kwietne ozdoby,
Pani Agacie Zielińskiej za godziny poświęcone na naukę układu choreograficznego,
Pani Bogusi Szewczak (Studio Zdrowia i Urody ALEX) za stosowne makijaże,
Pani Karolinie Boch, Panu Szymonowi Chmielewskiemu i Panu Łukaszowi Krzyśko za słodką niespodziankę w postaci tortu z fotografią,
Stowarzyszeniu Przyjaciół Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole za sfinansowanie wypożyczenia kostiumów,
Panu Dagobertowi Żarczyńskiemu za niezbędne elementy scenografii,
Panu Piotrowi Raczkowi za profesjonalny trajler zapowiadający premierę,
Pani Elżbiecie Kłos za pyszne wypieki (wiatraczki babci Stefci) i wyśmienite ogórki kiszone!
Nade wszystko reżyserzy na piedestale stawiają jakże zdolnych i zaangażowanych w teatr młodych adeptów sztuki teatralnej. Ponownie zwracamy się do Was, nasi kochani podopieczni, przepełnieni przeogromną dumą. Nadal patrzymy i długo będziemy patrzeć w waszym kierunku z wielkim zachwytem, ponieważ to właśnie Wy, wyzbywając się wielu wyrzeczeń, poświęciliście swój czas i chętnie przychodziliście na próby. Tworzenie teatru to przecież wielki proces. Czasem dłuższy, czasem krótszy – nasz proces trwał od samego marca. To aż osiem miesięcy próbowania, doświadczania, zdobywania wiedzy, praktyki, ale również osiem miesięcy budowania cudownych wspomnień, które pozostaną w naszych serca na zawsze.
Bardzo dziękujemy również rodzicom naszych aktorów. Dziękujemy za Wasze wsparcie duchowe i finansowe, za wyrozumiałość względem obecności Waszych dzieci w każdą sobotę, często w niedziele, na kilkugodzinnych próbach, a w ostatnich dwóch tygodniach przed premierą codziennie do późnych godzin wieczornych. I jeszcze jedno, drodzy rodzice. Macie bardzo zdolne, wspaniałe dzieci, które my, reżyserzy, kochamy i szanujemy tak bardzo jak Wy!
Zwieńczeniem całego projektu były wystawione przez nas spektakle, czyli uczty teatralne, których pokaźna liczba osób była świadkami. I tak jak teatr nie istnieje bez aktora, tak aktor nie istnieje bez widza. Dlatego ponownie kłaniamy się przed Państwem i dziękujemy za Waszą obecność!
Z gorącymi pozdrowieniami,
grupa teatralna Deja Vu
wraz z reżyserami