Jubileusz pani Marii

To był piękny wieczór! Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole szczelnie wypełniła się gośćmi chcącymi pogratulować poetce – Marii Kogut 40-lecia twórczości artystycznej. Program przygotowany przez Bibliotekę Publiczną we współpracy z Gimnazjum im. Jana Pawła II poprowadził zebranych przez główne wątki twórczości artystki. Recytacje i śpiew w wykonaniu uczniów oraz absolwentów ryczywolskiego gimnazjum a także Pana Lecha Farona – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury – przeplatały się z wypowiedziami Pani Marii. Słowa poezji wzruszały, bawiły, skłaniały do refleksji ,a dorobek artystyczny napawał dumą, że Maria Kogut to Nasza artystka. Warto w tym miejscu nadmienić, że w 2014r. jubilatka wpisana została w poczet Związku Literatów Polskich, Oddział w Poznaniu. Życzeniom i podziękowaniom nie było końca.

Pani Mario, jeszcze raz serdecznie gratulujemy jubileuszu, życząc kolejnych sukcesów!

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym, Pani wójt Renacie Gembiak-Binkiewicz, Dyrektorowi Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole – Panu Henrykowi Szramie, reprezentantom poetyckiego Klubu „Wędrowiec” z Obornik, reprezentantom mieszkańców Ludom – rodzinnej miejscowości Pani Marii, Kobiecemu Klubowi Książki działającemu przy Bibliotece, mieszkańcom Ryczywołu oraz gościom z całego powiatu.

Szczególne podziękowania Biblioteka kieruje do Pani Anny Nowickiej oraz Pani Beaty Kamińskiej za przygotowanie uczniów do wstępu, Pana Lecha Farona za przygotowanie wokalne młodzieży oraz Pań Agnieszki Błoch i Małgorzaty Kwiatkowskiej za wspaniałe dekoracje.