KAROLINA KUBILUS Z WIZYTĄ W RYCZYWOLSKIEJ BIBLIOTECE

KAROLINA KUBILUS Z WIZYTĄ W RYCZYWOLSKIEJ BIBLIOTECE

 Dnia 23 maja 2013 r. na zaproszenie kierowniczki Biblioteki Publicznej Gminy Ryczywół , przybyła pani Karolina Kubilus z Trzcianki na spotkanie autorskie.

Bardzo licznie zgromadzoną publiczność powitała pani Aldona Janc, oddając głos autorce.

Pani Karolina podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami jak zaczynała się jej droga literacka i jak doszło do wydania pierwszej powieści.

Z wielką pasją opowiadała o swej pracy zawodowej (nauczycielki języka polskiego później dyrektor szkoły) a przede wszystkim o swej twórczości.

Przybliżyła swoje wydane książki : „Serce nie słucha” jej debiut literacki – powieść obyczajowa, której akcja jest osadzona w realiach współczesnej Polski. Opowiada losy nauczycielki Anity wychowującej samotnie syna.

Druga książka „Zobaczyć tęczę” jest jakby kontynuacją „Serce nie słucha”, ale można czytać nie znając pierwszej. Są tu dalsze losy głównej bohaterki Anity, która dalej pracuje w szkole, spotyka nową miłość, Jacka. Kiedy życie zaczyna się jej układać, znów zamieszanie wprowadził Michał.

I trzecia książka „Jak zjeść słonia” opowiada z wielkim poczuciem humoru losy Alicji, projektantki wnętrz. Pani Karolina bardzo chętnie odpowiadała na liczne pytania od zebranych czytelników, dotyczące jej kariery literackiej i nie tylko.

Zdradziła zebranym, że w przyszłości chce napisać książkę dla dzieci i książkę – poradnik o dzieciach niepełnosprawnych.

Na zakończenie spotkania nasza autorka jako wyraz podziękowania otrzymała bukiet konwalii. Podczas spotkania można było kupić książkę i poprosić o autograf.

Spotkanie odbyło się w milej i ciepłej atmosferze.DSCF0620 DSCF0621 DSCF0623 DSCF0625 DSCF0626 DSCF0627 DSCF0628 DSCF0629 DSCF0630 DSCF0632 DSCF0636 DSCF0639 DSCF0641 DSCF0642