Konkurs wiedzy Bajkowy Świat

22 marca 2012 r. w Rogozińskim Centrum Kultury już po raz siedemnasty odbył się konkurs wiedzy Bajkowy Świat, w którym brało udział 407 dzieci z całego woj. wielkopolskiego. W konkursie wystąpiła Szkoła Podstawowa w Ryczywole pod opieka p. Ewy Gronowskiej, w tym jedna grupa reprezentowała Bibliotekę Publiczną.

Dzieci biorące udział w konkursie musiały zapoznać się z baśniami : H. Ch. Andersena, Ch, Perraulta; wierszami : J. Brzechwy, J. Tuwima oraz w tym roku z Królem Maciusiem Pierwszym Janusza Korczaka w związku z obchodzonym Rokiem. Pierwsza grupę reprezentowała : Julia Tetzlaff, Hanna Machejek, Zuzanna Puweł. Drugą grupę reprezentowała : Liwia Szymkowiak, Aleksandra Bukowska, Klaudia Feląg oraz osoba rezerwowa Jakub Krystkowiak.

Z dziećmi pojechała również Martyna Misiurna – dziennikarz szkolnej gazetki.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy dla wszystkich uczestników z których wyłoniono półfinalistów. W drugim etapie półfinaliści pracowali w grupach, gdzie dzieci z Ryczywołu zajęły czwarte i ósme miejsce, za co otrzymały podziękowanie w formie dyplomu.