Lekcja biblioteczna w bibliotece:2017 Rok Rzeki Wisły

W dniu 11 maja 2017 roku  z okazji  Roku Rzeki Wisły na zaproszenie  pań bibliotekarek  bibliotekę odwiedziła klasa pierwsza i trzy klasy  drugie . Dzieci wysłuchały wiadomości o Wiśle  i miastach przez które przepływa rzeka. O pomoc w prezentacji rzeki Wisły poprosiły panie bibliotekarki dwa jeże w ich „Nadwiślańskiej wędrówce”.

W związku z  550  rocznicą pierwszego wolnego flisu na Wiśle, Sejm podjął  uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017  Rokiem Rzeki Wisły , oddając hołd pokoleniom Polaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. „Wisła – Królowa Polskich Rzek, Będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno – kulturalne dziedzictwo”- czytamy w uchwale.  Posłowie zaznaczyli, ze spław  Wisłą i rzekami jej dorzecza umożliwił rozkwit gospodarczy w okresie „Złotego Wieku”, czyniąc z Polski europejską potęgę polityczną, militarną i ekonomiczną.