Narodowe Czytanie przez Gimnazjum Jana Pawła II w Ryczywole

Do Akcji Narodowe Czytanie , które zapoczątkował 5 lat temu prezydent Bronisław Komorowski w 2016 roku włączyło się również Gimnazjum Jana Pawła II w Ryczywole z polonistką Anną Nowicką.

W poszczególne dni  od 20  –  23 września 2016 roku  przychodziły do biblioteki  klasy II c , II a , I b  , i III b  na głośne czytanie wybranych fragmentów „ Qvo Vadis „ Henryka Sienkiewicza. Na wstępie  uczniowie zapoznali  się z wystawą  o Henryku Sienkiewiczu , którą przygotowały panie bibliotekarki. Na zakończenie  młodzież otrzymała  w zeszytach do języka polskiego pamiątkową pieczęć. Biblioteka dziękuje  pani Ani Nowickiej za zachęcenie uczniów do nawyku czytania  i  zaprasza na przyszły rok  do włączenia się  w Akcję.