Narodowe Czytanie przez Gimnazjum Jana Pawła II w Ryczywole

Do Akcji Narodowe Czytanie , które zapoczątkował  6 lat temu prezydent Bronisław Komorowski  w 2017 roku włączyło się również Gimnazjum Jana Pawła II w Ryczywole.

W poszczególne dni od 7 – 14 września 2017  roku przychodziły klasy II a,b ,c  i III Ac na głośne czytanie wybranych fragmentów dramatu „WESELE” S. Wyspiańskiego. Na wstępie młodzież zapoznała się z wystawą o Stanisławie Wyspiańskim, którą przygotowała biblioteka  o życiu i  twórczości  autora. W dalszej części panie zapoznały uczniów z celem Akcji Narodowe Czytanie a pani Aldona przeczytała list od prezydenta skierowany do wszystkich rodaków, który zachęca do włączenia się w czytanie i zapoznanie się z piękną polszczyzną , dialogiem z tradycją ale także z przenikliwą diagnozą dotyczącą losów Rzeczypospolitej. Mówi , że czytając „Wesele” raz jeszcze będziemy mogli przekonać się o tym , że nasza wielka literatura stanowi integralną część naszej kultury. Następnie młodzież wysłuchała wybranych fragmentów z „Wesela”. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał odcisk pamiątkowej pieczęci. Biblioteka zaprasza za rok.