Podróż po stronicach książek z Łukaszem Wierzbickim („Dziadek niedźwiadek”, „Afryka Kazika” czy „Ocean to pikuś”)

8 października 2020 Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Ryczywole i Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ludomach  na spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży.

Pan Łukasz poznał nas z Kazimierzem Nowakiem, z którym przemierzaliśmy Czarny Ląd rowerem, konno oraz wielbłądem(„Afryka Kazika”). Byliśmy w Armii Andersa wraz z niedźwiedziem Wojtkiem, czworonożnym przyjacielem polskich żołnierzy gdzie przeszliśmy szlak bojowy („Dziadek i niedźwiadek”).  Z  Aleksandrem Dobą, wypłynęliśmy kajakiem na szerokie wody ( „Ocean to pikuś”). Wszystko było dodatkowo wzbogacone prezentacją multimedialną.

Spotkanie dofinansowano ze środków Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im Antoniego Małeckiego w Obornikach.