Ryczywolski Chór mieszany na Grzybobraniu

Ryczywolski Chór mieszany na Grzybobraniu

3 listopada chór mieszany z Ryczywołu pod dyrekcją pana Tomasza Barańskiego uczestniczył w III Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Zespołów Śpiewaczych pod nazwą Grzybobranie.

Organizatorem przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Budzyniu i Zespół Śpiewaczy Złoty Liść również z Budzynia. Celem spotkania sześciu zespołów była prezentacja własnego dorobku i integracja zespołów śpiewaczych. Rozpoczęty o godzinie 16 przegląd polegał na około 20 minutowym występie każdego zespołu, po czym wspólnie biesiadowano przy wesołej muzyce. Do Budzynia przybyły następujące zespoły: Borówczanki z Lubasza, Przemysław II z Rogoźna, Ave z Kicina, Janboys z Chodzieży oraz chór mieszany z Ryczywołu. Ogólna liczba przebywających na przeglądzie wyniosła blisko 100 osób. Podczas koncertu galowego, który odbył się po występach wszystkich zespołów, wystąpiła Kapela Kombinatorzy z Budzynia. Wesołe utwory muzyczne były dobrą okazją do wspólnej zabawy i śpiewu.

Ryczywolski chór, profesjonalnie przygotowany do przeglądu, wykonał sześć utworów, którymi zachwycili publiczność – Żeglarz, Czerwone róże, Pieść wieczorna, Gdy wieczorne dzwony, Kołysanka i Na grzyby. Śpiewacy z Ryczywołu, zadowoleni z własnego poziomu śpiewaczego i zbierający pochwały od samych władz Budzynia, wrócili do siebie z dyplomem i porcelanowym koszyczkiem na grzyby upamiętniającym tegoroczne Grzybobranie.

Anna Nowicka