Spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi

Z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Obornikach odbyła się seria spotkań aktorskich na terenie województwa wielkopolskiego z państwem Edytą i Robertem Zarębskimi z Lublina. Ryczywolska biblioteka podjęła się organizacji spotkania w Szkole Podstawowej dla klas pierwszych i drugich. Twórcy łączą wiele rodzajów sztuk: literaturę, plastykę, muzykę i aktorstwo. Adresatami ich utworów są najmłodsi.

Artystka opowiedziała dzieciom, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, a mąż przeczytał fragment książki, wcielając się w rolę kota. Następnie rozpoczęła zabawę w kalambury, rysując postacie ze swoich książek. Na koniec pan Robert zaśpiewał piosenkę pt. „Mądra rzeka,” zachęcając dzieci do rytmicznego klaskania. Mali czytelnicy otrzymali na pamiątkę kolorowankę z autografem.