SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W dniu 13 grudnia 2017 roku na zaproszenie pań bibliotekarek  ryczywolską bibliotekę odwiedził autor książki „Podróże do granic” Robert Czerniak.

Książka składa się z trzech części.  Na spotkaniu autor przedstawił trzecią część             „Jak próbowałem dogonić kangury”. W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy gimnazjalne z Ryczywołu . Pan Robert opowiedział młodzieży o wyprawie do Australii,  o  życiu mieszkających tam ludzi . Dowiedzieliśmy się również o częstych powodziach  i pożarach oraz w jaki sposób można  je ugasić.

Zwiedzając Australię wspólnie  z synem i  dwójką przyjaciół codziennie pokonywali dziesiątki kilometrów rowerem. Wspomniał autor również   o  dużych farmach, na których zarządca musi sprawować wiele funkcji. Sam autor stwierdził, że o wiele łatwiej  i bezpieczniej  żyje się w Polsce. Na koniec młodzież zadawała pytania , na które podróżnik chętnie odpowiadał.