ŚWIĘTO PYRY W ZAWADACH

W sobotę 21 września w Zawadach odbyło się coroczne Święto Pyry. To właśnie potrawy z ziemniaków odgrywały tego dnia szczególną rolę, a ich zapach rozchodził się przyjemnym aromatem po całej świetlicy wiejskiej. Licznie przybyli mieszkańcy wsi, gminy Ryczywół, jak i goście z gmin ościennych, mogli zasmakować pieczonych ziemniaków z gzikiem, szarych klusek z kapustą, placków ziemniaczanych i oczywiście frytek. Wszystko przyrządzono w sposób niezwykle smaczny, toteż kolejka do bufetu była pokaźna. Nie zabrakło pysznej kawy i swojskich wypieków.

Nad całością organizacyjną czuwał sołtys wsi pan Marian Michałowski wraz z małżonką oraz członkowie rady sołeckiej. Współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, dzięki któremu widownia wysłuchała koncertu piosenek polskich w wykonaniu nieformalnej grupy wokalnej oraz koncertu Zespołu Śpiewaczego Ryczywolanie. Wykonawcy zaproszeni zostali na scenę przez dyrektor GOK-u panią Annę Nowicką.

W Zawadach nie zabrakło gości. Święto Pyry odwiedził i słowa uznania wyraził przewodniczący Rady Gminy Ryczywół pan Łukasz Krzyśko oraz radny Gminy Ryczywół pan Leszek Malmur.

Spotkanie z pyrą jak zwykle było bardzo udane, o czym świadczyła trwająca do późnych godzin wieczornych zabawa z wodzirejem Arturem Bukowskim.

Organizatorzy zapraszają do Zawad już za rok 🙂