Trzecia klasa gościła w bibliotece

Na zaproszenie pań bibliotekarek  w dniu 14 czerwca 2018 roku , bibliotekę odwiedziła trzecia klasa z panią Lilianą Molewską.

Pani Aldona i Stefania przedstawiły dzieciom książkę „Gorzka czekolada” , która zawiera      15 opowiadań różnych autorów. Panie przeczytały jedno opowiadanie  Katarzyny Ryrych  „Niebieska kredka” . Opowiadanie przedstawia kilka sytuacji , gdzie nie warto być w życiu nieuczciwym . Uczciwość  i mówienie prawdy zawsze się opłaca a ceną za nieuczciwość  jest strach.

Na zakończenie dzieci obejrzały wystawę nowości wydawniczych  ,ostatnio zakupionych do biblioteki. Wśród tych książek są pozycje dotyczące obchodów 100 rocznicy Polski Niepodległej. Znalazły się wśród nich:  dwie książki  z serii : Czytam sobie Fakty Ewy Nowak pt.  „Kto uratował jedno życie…” historia Ireny  Sendlerowej, Wojciecha Widłaka pt. „Komendant wolnej Polski” o Józefie Piłsudskim, Katarzyny Ryrych pt.  „Wilczek”, i z serii : Zdarzyło się w Polsce  10 opowiadań z XX wieku pt. „Odzyskana niepodległość” – praca zbiorowa Grażyny Bąkiewicz , Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły.