WOŚP 2021 – podsumowanie

W minioną niedzielę, 31 stycznia, od rana do nocy w Ryczywole rozbrzmiewała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał, z wiadomych powodów, przebiegał inaczej niż zwykle, ale otwartość i hojność darczyńców była niezmienna, czyli bardzo, bardzo pozytywna!

Dzięki pracy wolontariuszy na terenie całej gminy Ryczywół udało się zebrać kwotę 14.006,82 zł; puszki rozstawione po sklepach i firmach mieściły zawartość 5.462,07 zł, a podczas licytacji zebrano kwotę 10.866,35 zł. Dodatkowo nasza eSkarbonka nazbierała 1.370 zł. To wszystko złożyło się na ogólną kwotę 31.705, 24 zł., która całemu sztabowi przyniosła wielką radość. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego finału. Bez Waszej pomocy, wsparcia i aktywności nie byłoby tej radości, którą wszyscy czerpiemy z niesienia pomocy potrzebującym.

Za możliwość zorganizowania soboty na sportowo dziękujemy Prezesowi Przedsiębiorstwa Komunalnego w Ryczywole, Prezesowi KS Golnica i trenerowi Golnicy Basketball oraz niezawodnym sędziom, jak również ratownikowi medycznemu ( Krzysztof Garnetz, Mariusz Nowacki, Łukasz Markwitz, Dawid Gruchot, Aleksandra Pastusiak, Natalia Grabowska).

Rodzicom Wolontariuszy, sklepowi Lewiatan, piekarni Henryka Działo, piekarni Sendal z Lubasza za podarowanie produktów żywnościowych – dziękujemy!

Darczyńcom, tym ujawnionym i tym, którzy pragnęli zostać anonimowi – dziękujemy! Dzięki Wam uzbieraliśmy grubo ponad 100 fantów do licytacji.

Wszystkim licytującym i zasilającym WOŚP-owe puszki – dziękujemy za hojność!

Pomocnikom sztabowej za niedzielną pracę od rana do wieczora (Izabela Klewenhagen, Marlena Sell, Joanna Stachowiak, Justyna Statnik, Magdalena Frąszczak, Adam Szymański – buziaki dla Was!).

Sklepom i firmom, które zgodziły się na postawienie skarbony – dziękujemy!

Młodzieży, która muzycznie umilała finałowy dzień (Sandra Kamińska, Wiktoria Mielke, Igor Wach, Marta Bartkowska, Małgosia Szymańska, Oliwia Ratajczak – buziaki również dla Was!).

Naszej niezmiennej od lat drużynie od liczenia zebranych pieniędzy (Izabela Serwin, Janina Feldmann, Marzena Kaźmierczak – dziękujemy z całego serca!).

Za światełko do nieba – OSP Ryczywół, Jarek Nowak – serdeczne dzięki!

Za logistyczne wsparcie i pomoc w liczeniu groszaków (Wójt Gminy Ryczywół Henryk Szrama, Przewodniczący Rady Gminy Ryczywół Łukasz Krzyśko, Radny Rady Gminy Ryczywół Szymon Chmielewski – bardzo dziękujemy!).

Dziękujemy sołectwom (Skrzetusz, Radom) i KGW Ninino za pomoc rzeczową i finansową, a mieszkańcom Lipy za piernikowe serca (Kasiu, Tobie również!).

Moim dzielnym Wolontariuszom za pełną radości pracę na rzecz chorych dzieci – ściskam Was, moja drużyno!

Gdybym o kimś zapomniała, przypomnijcie mi! Było Was tak wielu!

Reasumując, w imieniu całego sztabu #3880 DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy zagrali razem z nami, pomogli, wsparli, pocieszyli, rozbawili, wzruszyli! Bez Was nic nie byłoby możliwe!

Pieniążki zostały zdeponowane w siedzibie mBanku w Poznaniu na ulicy Głogowskiej. Zadanie wykonane!

Jestem Wam wszystkim niezmiernie wdzięczna!

Jeszcze raz DZIĘKUJĘ i do zobaczenia za rok podczas 30 Finału WOŚP!

Siema!

Szefowa Sztabu

Anna Nowicka