Eliza Piotrowska  w  bibliotece w Ryczywole

W ramach obchodów tygodnia bibliotek w piątek 13 maja 2016r bibliotekę w Ryczywole odbyło się spotkanie z panią Elizą Piotrowską autorką i ilustratorką książek dla dzieci krytykiem sztuki i tłumaczką języka włoskiego. Pisarka mieszka w Brazylii a pochodzi z Wyrzyska. W ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach , skąd czerpie pomysły na nowe przygody, szczególnie dzieciom podobała się interpretacja książki „Szneka z glancem’ oraz seria książek o cioci Jadzi. Słuchacze dowiedzieli się również o obyczajach panujących we Włoszech i w Brazylii .Na zakończenie dzieci miały pytania do autorki na które pani Eliza chętnie odpowiadała. Za bardzo udane spotkanie uczniowie podziękowali na stojąco gromkimi brawami.