Obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

15 maja 2016 roku z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski Biblioteka Publiczna w Ryczywole zaproponowała mieszkańcom obejrzenie przygotowanej wystawy , referat o początkach państwa polskiego oraz koncert zespołu ARETE . Zespół zaprosił mieszkańców do wspólnej przygody z pięknym słowem i nastrojową muzyką pt. „Nadeszła wiosna”.Jerzy Struk poeta , autor słów i wokalista wprowadził nas w pozytywny nastrój. Niesamowitą rolę odegrała aranżacja Romualda Andrzejewskiego , który instrumentami klawiszowymi stworzył niesamowite kompozycje, wzruszające i zaskakujące słuchaczy. Całość uzupełniła skrzypaczka Maria Bogawska. To trio sprawiło , że słowo pisane stało się słowem śpiewanym i dźwiękiem. Cały występ zespołu pozostawił po sobie emocjonujące chwile na bardzo długo.