Ciąg dalszy obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI i wybuchu Powstania Wielkopolskiego przez Bibliotekę Publiczną w Ryczywole.

W dniu 17 grudnia 2018 roku na zaproszenie pań bibliotekarek przyjechał  Sapartowski  Teatr DUDULA  ze spektaklem „Wóz Drzymały a Powstanie Wielkopolskie”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Ryczywole. Aktorzy Pani Elżbieta i pan Paweł  przybliżyli dzieciom historię z okresu zaborów a w szczególności dzieje bohatera narodowego Michała Drzymały i jego wozu   aż do wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które dało niepodległość na terenie Wielkopolski. Opowiadanie przeplatane było piosenkami historycznymi.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA  na lata 2017 – 2022.