Ferie 2013 w Bibliotece Publicznej Ryczywół Filia Ludomy.

Ferie 2013

W czasie ferii zimowych w dniach od 14.01.13 do 25.01.13 w Bibliotece Publicznej w Ludomach od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 13:30 odbywały się spotkania z dziećmi w kąciku „Plastusiowo”.

Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce zimowej. Brały udział w konkursach związanych z literaturą baśniową Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. W czasie wspólnych spotkań młodzi czytelnicy chętnie opowiadali o swoich ulubionych książkach np. „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Królewna Śnieżka”, zachęcając do ich przeczytania. Dużo emocji wzbudził „Kiermasz rozmaitości” – kalambury ze świata bajki, rebusy, zagadki, łamigłówki. Dzieci układały puzzle, grały w gry edukacyjne (m.in. „Super pamięć”, „Quiz Europa”). Brały udział w konkursie przyrodniczym „Mądra sowa”.

Ostatniego dnia ferii zajęcia zakończyły się herbatą i słodkim poczęstunkiem. W zajęciach brały udział dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Taka forma spędzania wolnego czasu bardzo przypadła do gustu, tym, którzy nie wyjechali nigdzie na zimowy wypoczynek. Podczas spotkań panowała miła, przyjazna i serdeczna atmosfera.