GOK dla Mamy, Taty i Dziecka

Jakże było wesoło i sympatycznie podczas koncertu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury dla Mam, Tatusiów i Dzieci. Słowne i muzyczne występy odbyły się w budynku szkoły podstawowej dnia 9 czerwca o godzinie 17.

Uroczystości przewodniczył dyrektor domu kultury pan Tomasz Barański. Na wstępie swój program przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole przygotowane przez dyrektora Barańskiego. Mamy oraz tatusiowie z wielką uwagą przysłuchiwali się wierszom o nich. Wyciszeniem i relaksem dla zmęczonego dniem codziennym umysłu była gitarowa gra Radka Krzesińskiego oraz fenomenalny śpiew Szymona Singera (Nie ma ja u mamy, Cudownych rodziców mam). W drugiej części programu na scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipie, które dały koncert gry na fletach prostych. Sześć dziewcząt równocześnie zagrało Wlazł kotek, Panie Janie, czy Sto lat dla wszystkich mam i ojców. Nad przygotowaniem dziewczynek czuwała pani Renata Wolska. Ostatnim punktem był występ dzieci z przedszkola w Ludomach pod bacznym okiem pani dyrektor Renaty Ruks-Sobczak. Pięknie i bez tremy dzieci recytowały dla swych ukochanych rodziców. W podziękowaniu za ich wspaniały występ mamy też przygotowały dla swych pociech niespodziankę. Mianowicie, matki dzieci uczęszczających do przedszkola w Ludomach już od trzech lat przygotowują występy dla najmłodszych. Ostatnio wpadły na pomysł, by inscenizować piosenki dla dzieci. Pierwszy raz pokazały swe aktorsko-muzyczne umiejętności właśnie tego dnia w Ryczywole. Pięknie ucharakteryzowane panie przy wesoło brzmiącym podkładzie muzycznym przedstawiły inscenizację piosenki Kaczka dziwaczka, Mydło wszystko umyje, gdzie głównym rekwizytem był ogromny dmuchany basen, oraz piosenkę o Ciotce Klotce. Występy mam spotkały się z wielkim uznaniem zarówno ze strony młodej, jak i starszej widowni.

Na zakończenie uroczystości wykonano zbiorowe zdjęcie pamiątkowe, a najmłodsi za swe popisy aktorskie otrzymali słodki upominek.

Anna Nowicka