INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2011/2012

Inauguracja roku kulturalnego 2011/2012

Tradycją ryczywolskiego domu kultury jest odbywająca się każdego roku inauguracja roku kulturalnego. W miniony wtorek, 18 października, z tej właśnie okazji koncertowano w nowej sali GOK-u.

Do wysłuchania koncertu zaprosił wszystkich obecnych na sali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Tomasz Barański. Wśród widzów, zafascynowanych profesjonalną grą pań z Filharmonii Poznańskiej, zasiadał Wójt Gminy Ryczywół pan Jerzy Gacek wraz z małżonką, radna Gminy Ryczywół pani Anna Nowicka, panie pracujące w ryczywolskiej bibliotece (Aldona Janc, Stefania Zielińska) oraz przewodnicząca KGW pani Maria Kistowska. Pałeczkę nad prowadzeniem muzycznego spotkania przejął pan Piotr Należyty, którzy wraz z trzema paniami przybył z poznańskiej filharmonii. Koncert był zupełnie darmowy, toteż zgromadził pokaźną liczbę widzów. Ci, którzy byli – nie pożałowali swej obecności. Dźwięki wydobywane z pianina, fletu i fagotu brzmiały jak należy. Nastrój potęgowała przyciemniona część, na której zasiadali widzowie. Konferansjer koncertu każdy utwór poprzedzał ciekawostkami z życia kompozytorów i ich utworów. Zatem koncert rozpoczęto utworem Vivaldiego. Zaraz po nim w ryczywolskim domu kultury zagościł na parę minut Mozart, Beethoven, Czajkowski i Bach. Wspaniała gra pięknych i utalentowanych pań pozwoliła widzom na doznanie spokoju i wyciszenia. Każdy utwór wyzwalał swoiste emocje, wspomnienia, czy po prostu był dobrym odpoczynkiem po ciężkim dniu pracy. Wraz z dźwiękami instrumentów nucono Jezioro łabędzie, Marsz turecki czy Dla Elizy.

Godzinny koncert inauguracyjny zakończono szczerymi i obfitymi oklaskami. Dyrektor Barański dziękując za przybycie już zaprosił na kolejne wydarzenia kulturalne, które co jakiś czas będą miały miejsce w murach domu kultury.