Milusińskie spotkania

Milusińskie spotkania z okazji  Dnia Pluszowego Misia

Każdy chce być zapamiętany i lubiany – pluszowy miś też!

O pamięć pluszaków zadbały panie bibliotekarki z Gminy Ryczywół.

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

W związku z tym panie z Biblioteki Publicznej w Ryczywole i Ludomach przygotowały zajęcia dla dzieci. Bibliotekaw Ludomach na postawie serialu Gumisie oraz książek Miś Yogi i Księga dżungli przygotowała lekcje pod hasłem Baśniowy świat misiów. Pani Milena Wiese opowiedziała również o rodzinie troskliwych misiów. Z lekcji skorzystały dzieci uczęszczające do przedszkoli w Ludomach i Lipie i klasy 1-3 szkół podstawowych w Ludomach i Lipie. Na wszystkich lekcjach bibliotecznych dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych w rytm muzyki o pluszowych misiach, a na koniec częstowały się cukierkami, które zostawił Miś Yogi.

29 listopada bibliotekarki Milena Wiese i Aldona Janc odwiedziły Szkołę Podstawową i Przedszkole w Lipie, gdzie również przeprowadziły lekcję biblioteczną zgodnie z powyższym scenariuszem.

1 grudnia podobne zajęcia odbyły się również w Bibliotece w Ryczywole. Uczestniczyły w nich wszystkie grupy przedszkolne. Panie Aldona Janc i Stefania Zielińska przypomniały najstarszego Misia Tedy, najpopularniejszego Kubusia Puchatka i polskiego misia co sklapnięte uszko ma, czyli Misia Uszatka. Nauczyły dzieci puchatkowego zaklęcia – Abrakadabra powiem trzy razy i coś miłego zaraz się zdarzy. Cała lekcja była przeplatana muzyką, w rytm której dzieci bawiły się w pociąg po bibliotece. Zajęcia zakończyły się fraszką o niedźwiedziu: Choć z wyglądu niedźwiedź miły, nie chciej szukać z nim rozmowy. Jeśli chcesz się z misiem bawić, niech to będzie miś pluszowy.

Zredagowała: Anna Nowicka